joi, 26 martie 2026

Urmează o săptămână de foc, cu două jocuri oficiale pentru Progresul Drăgănești



După deplasarea care va bifa etapa cu numărul 19, programată sâmbătă dimineață contra jucătorilor de la CS Valea Călugărească, echipa lui Nicu Mărgărit va avea o săptămână în care va disputa încă două jocuri, miercuri în Cupa României și sâmbătă în campionat. Sorții au făcut ca în jocul de Cupă, adversară să fie tot gruparea din Valea Călugărească, situație în care Vali Popescu & Co. va fi nevoită să facă o nouă vizită în cunoscuta localitate prahoveană. Se anunță o “dublă“ viu disputată, care va preceda o altă partidă interesantă în campionat, de această dată pe teren propriu cu CS Tineretul Gura Vitioarei. Pe marginea acestei perioade destul de încărcată, “secundul“ Mircea Stancu a spus: ”Suntem în grafic și încrezători în forțele noastre. Pentru noi, atât campionatul, cât și Cupa sunt două obiective la fel de importante și suntem pregătiți să le îndeplinim. Mă bucur că lotul este valid, excepție făcând totuși Savu și Mihăilă care au acuzat probleme medicale, dar în curând și aceștia vor reintra în circuit”. Așadar un program generos de jocuri în care cu siguranță, antrenorii Florin Pancovici și Mircea Stancu vor avea posibilitatea să ruleze cât mai mulți jucători pe care îi au în lot la această oră.