Urmează o săptămână de foc, cu două jocuri oficiale pentru Progresul Drăgănești
După deplasarea care va bifa etapa cu numărul 19, programată sâmbătă
dimineață contra jucătorilor de la CS Valea Călugărească, echipa lui Nicu
Mărgărit va avea o săptămână în care va disputa încă două jocuri, miercuri în
Cupa României și sâmbătă în campionat. Sorții au făcut ca în jocul de Cupă,
adversară să fie tot gruparea din Valea Călugărească, situație în care Vali
Popescu & Co. va fi nevoită să facă o nouă vizită în cunoscuta localitate
prahoveană. Se anunță o “dublă“ viu disputată, care va preceda o altă partidă
interesantă în campionat, de această dată pe teren propriu cu CS Tineretul
Gura Vitioarei. Pe marginea acestei perioade destul de încărcată, “secundul“
Mircea Stancu a spus: ”Suntem în grafic și încrezători în forțele
noastre. Pentru noi, atât campionatul, cât și Cupa sunt două obiective la fel
de importante și suntem pregătiți să le îndeplinim. Mă bucur că lotul este
valid, excepție făcând totuși Savu și Mihăilă care au acuzat probleme medicale,
dar în curând și aceștia vor reintra în circuit”. Așadar un program
generos de jocuri în care cu siguranță, antrenorii Florin Pancovici și Mircea
Stancu vor avea posibilitatea să ruleze cât mai mulți jucători pe care îi au în
lot la această oră.
