duminică, 22 iulie 2012

Unirea Câmpina – C.S. Păuleşti 2-1

Pentru jucătorii antrenaţi de Costin Plăvache şi Marius Palacianu, al treilea amical pe care l-au susţinut în această vară a însemnat un nou prilej de a-şi măsura forţele, de această dată împotriva unui partener mult mai puternic. Pe o vreme caniculară, faţă în faţă cu fotbaliştii de la C.S. Păuleşti, câmpinenii au reuşit un succes la limită, scor 2-1, prin golurile înscrise de Filip şi Dobrescu. Pentru formaţia oaspete a marcat Alin Pârvu. Evident, rezultatul a contat mai puţin, cei doi tehnicieni câmpineni efectuând după pauză multe modificări. Au fost şi câteva noutăţi printre care amintim prezenţa unui jucător din Guineea, Mohamed Keita, care evoluează pe post de mijlocaş. Deasemenea, Plăvache intenţionează să acopere golul creat prin plecarea lui Gică Bărăgan cu un nou mijlocaş. Acesta ar putea fi Irinel Dumitru, un cunoscut fotbalist care până acum a activat la mai multe echipe din eşaloanele superioare. Cu privire la acest meci, “principalul” câmpinean ne-a declarat: ”Sunt mulţumit de prima repriză în care am jucat foarte bine. Ne-am creat şi multe ocazii iar rezultatul s-a văzut. După pauză am dat posibilitatea şi celorlalţi elevi ai mei să se exprime, ocazie cu care am văzut la lucru şi câţiva jucători noi veniţi”. Costin Plăvache a început cu: D. Şandru - A. Stoica, B. Şandru, Filip, Iordache (F.C. Chitila), Bica, Lambă, I. Dumitru (A.F.C. Filipesti), L. Nicu (F.C. Chitila), Dobrescu, Nichifor. Au mai fost folosiţi: Florescu, Coman, Neagu, Boancă (FC Chitila), Zecheru, Petculescu (Astra Ploieşti), Paraschivoiu, Mohamed Keita, Cernea, M. Dumitru, Negotei. Următorul joc al câmpinenilor se va consuma chiar mâine, ora 18.00, pe stadionul “Rafinăria”, atunci când Bica (foto) şi colegii lui vor juca împotriva formaţiei Callatis Mangalia, care în aceste zile se află la pregătiri pe Valea Prahovei.