duminică, 26 noiembrie 2023

Balon de oxigen pentru gazde!

Petrosport - A.F.C. Bănești 2-0 (1-0)

Ultimul episod al acestei stagiuni în care elevii lui Mihai Negreanu s-au deplasat pe terenul echipei Petrosport s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 2-0. Pe un frig pătrunzător, cele două garnituri au încercat să-și impună partitura dar în final câștig de cauză au avut jucătorii de la Petrosport care au controlat în mare parte jocul. După o primă repriză încheiată cu un gol (`36), gazdele s-au desprins pe tabelă la începutul actului secund, obținând astfel o victorie meritată și trei puncte mari în clasament. Așadar un nou joc în care formația vizitatoare nu reușește un rezultat pe măsura așteptărilor iar pauza de iarnă în mod sigur va aduce o serie de schimbări în lotul prezidat de Ion Boncu.

► A.F.C. Bănești: Marin - Mănescu, Banu, Grigore, Albină, Burchi, Gheorghe, Nae (cpt), Mitran, Mareș, Huza.

Antrenor: Mihai Negreanu