sâmbătă, 16 iunie 2012

Cupa s-a dus la Blejoi

C.S. Vispeşti Blejoi – C.S.M. Câmpina 4-2 (3-0)

Mult aşteptata finală a Cupei A.J.F. Prahova din acest an a adus faţă în faţă două formaţii care au avut un parcurs remarcabil în campionatul recent încheiat. La capătul unui joc în care experienţa şi valoarea fotbaliştilor antrenaţi de Victor Roşca şi-a spus cuvântul, victoria le-a surâs cu scorul de 4-2. Ultima parte a primei reprize a fost nefastă pentru câmpineni, Bridinel (`30), Catană (`32) şi Onuţ din penalty (`45) punctând de trei ori. Budileanu a redus din diferenţă (`52) însă Catană a lovit din nou în minutul 60. Chiar dacă Blanc (`64) a înscris cel de al doilea gol al câmpinenilor, acesta până la urmă nu a mai avut nici o valoare, mult râvnitul trofeu pus în joc găsindu-şi deja un loc în vitrina clubului C.S. Vispeşti Blejoi (foto:fairplaydeprahova.altphel.ro)